Už od nepamäti sa hovorí, že pes je najlepším priateľom človeka… Niečo na tom pravdy určite bude. Veď nech dvihne ruku ten, kto neznáša psov. Verím tomu, že až na zopár výnimiek sa neprihlási nik. Existuje nespočetne veľa dôvodov, prečo by sme si k sebe opakovane vybrali tohto štvornohého priateľa, a ja som vybrala 10 tých najlepších.

 1. Vždy na teba počká, stále sa teší z tvojho príchodu – síce odídeš len na 5 minút vyniesť smeti, keď sa vrátiš, on vrtí chvostíkom a skáče akoby ťa roky nevidel. Takúto úprimnú radosť z tvojej prítomnosti nemá nik.
 2. Je skvelým poslucháčom – povedzme si úprimne, kto sa nerozpráva so svojím psom? Dobre možno sa tu nájdu aj takí, ale nepochybne patrí pes medzi tých najlepších poslucháčov. Môžeš sa mu vyžalovať zo svojich starostí, rovnako ako s ním zdieľať radosť.
 3. Partner na vychádzky – kedykoľvek sa rozhodneš niekam vybehnúť a nemáš s kým, tvoj drahý maznák je stále po ruke a bude ťa sprevádzať na všetky tie miesta, kam chceš ísť.
 4. Aj na beh – či korčule, bicykel. Človeku sa ľahšie športuje, keď ho sprevádza jeho vlastný pes.
 5. Nemá problém s tvojím hudobným štýlom – či šatníkom alebo filmom, ktorý si sa rozhodla pozerať. Jednoducho sa k tebe vždy rád pripojí.

  zdroj: unsplash.com

 6. Vždy sa máš s kým pomaznať – kto by to nemiloval? Pritúliť sa po ťažkom dni k nemej tvári, ktorá vždy ocení, keď ju pohladkáš, či si ju k sebe pritúliš, je na nezaplatenie.
 7. Bezhraničná láska a vernosť – v podstate za nič. Nezištná láska, ktorú dokáže dať iba psík. Milovať ťa bude nech si akákoľvek, nech vyzeráš hocijako, či si chorá alebo zdravá, nič nedokáže zmeniť podstatu jeho lásky a vernosti.
 8. Je s ním kopec zábavy – tí, ktorí vlastníte psa určite poznáte, ako vtipne sa dokáže tváriť. Mnohokrát, keď sa ho snažíme potrestať, po prípade urobí nejakú neplechu, jeho výraz tváre nám dá skutočne zabrať, aby sme sa nezačali smiať.
 9. Je vďačný – je jedno či ho pohladíš, alebo mu dáš nejakú maškrtu. Za každým ti dá najavo vďaku, pri ktorej si uvedomíš, aké dôležite je tešiť sa z maličkostí.
 10. Je vždy pripravený postaviť sa za teba – a ochrániť si ťa. Pritom vôbec nevadí, že má 2 kg aj s obojkom, jeho odvaha nie je vôbec priamo úmerná jeho veľkosti.

  zdroj: unsplash.com


„Kúpiť si psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.“

George Bernard Shaw


 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.