Ak sa považujete za introverta, je viacero dôvodov, pre ktoré na seba môžete byť hrdí. Toto je 10 z nich.

„Tabu“ okolo introvertov sa našťastie pomaly rúca a v poslednom období sa o introverzii hovorí naozaj často. Introverti toho totiž tomuto svetu naozaj majú čo ponúknuť a ak ste jedným z nich, môžete sa popýšiť napríklad týmito vlastnosťami.

32672251775_74b004cc82_o

thoughtcatalog.com

#1: Nikdy sa nenudíte

Každý introvert má schopnosť nejakým spôsobom sa „zabaviť“. Vždy viete, čo chcete robiť a dokážete sa zamestnať v akejkoľvek situácii. Vôbec teda nerozumiete tomu, ako sa cíti človek, ktorý sa nudí.

#2: Ste veľmi kreatívni

Aj svojej kreativite vďačíte za predošlý bod, milujete totiž umenie a sami radi tvoríte. Či je to kreslenie, písanie, tvorba grafických návrhov alebo čokoľvek iné – aj keď si to extroverti veľmi neradi priznávajú, no pravda je taká, že v kreativite vynikáte.

#3: Máte výnimočne vyvinuté abstraktné myslenie

Všetko pozorne sledujete, vnímate a analyzujete, jednoducho sa snažíte všetko pochopiť. Práve preto sú introverti skvelo voľbou vždy, keď je potrebné analyzovať nejaké riziká, analyzovať ľudské správanie, predpovedať nejaký výsledok, či myslieť „out of the box“.

32620128412_4ab19522e0_k

thoughtcatalog.com

#4: Dokážete sa orientovať na detail

Pravé meno toho, čo pri vás niektorí nazývajú „spomalenosťou“ je orientácia na detail. Keď chcete dosiahnuť dokonalý pracovný výsledok, zbytočne sa nenáhlite a pozorne sa snažíte zachytiť všetko, čo s danou úlohou súvisí. Práve tejto vlastnosti môžete vďačiť zato, že si v prípade potreby dokážete všimnúť aj tie najmenšie zmeny.

#5: Nebojíte sa samoty

Mnohí to nikdy nepochopia, no nepotrebujete byť obklopení ľuďmi. Nenahneváte sa, keď vás niekto nepozve na nejakú udalosť (možno vám dokonca odľahne) a nevyhľadávate spoločnosť len preto, aby ste neboli sami. Vo svojej vlastnej spoločnosti sa jednoducho cítite najlepšie.

#6: Vaše vzťahy sú dlhodobé

Nadviazať nový vzťah vám síce trvá dlhšie, no keď si niekto získa vašu dôveru, ste verným a oddaným priateľom. Priateľov síce nemáte veľa, ale sú skutoční a viete, že sa na nich kedykoľvek môžete spoľahnúť.

32083289986_4a3153c62a_b

thoughtcatalog.com

#7: Nezávislosť je vašou silnou stránkou

Väčšina introvertov sa už v skorom veku stane citovo a taktiež finančne nezávislá. Ste veľmi samostatní a dokážete sa postarať sami o seba, bez pomoci kohokoľvek iného. Nakoľko introverti dokážu pracovať úplne samostatne, no zároveň nestrácajú disciplínu, nemajú problém uplatniť sa ako vo firmách, tak ani v podnikaní.

#8: Dbáte na sebarozvoj

Keďže vo vnútri svojej mysle trávite naozaj veľa času, je prirodzené, že ju neustále zdokonaľujete. Introverti sú veľmi hĺbaví a vynakladajú veľa snahy nato, aby pochopili svoje emócie a našli spôsob, ako sa s nimi vysporiadať.

#9: Máte v sebe potenciál dosiahnuť obrovské veci

Vzorný líder z vás síce s najväčšou pravdepodobnosťou nebude, no práve z radov introvertov vystúpili osobnosti, ako napríklad Bill Gates, Abraham Lincoln, J.K. Rowling, či Albert Einstein. Objavte svoju silnú stránku, sústreďte sa na ňu a nebojte sa ju „predať“.

31770452664_faa76c42c8_k

thoughtcatalog.com

#10: Introverti sú výbornými poslucháčmi

Pri rozhovore s introvertom sa so skákaním do reči určite nestretnete. Introverti patria k najpozornejším poslucháčom, ktorí vás v pokoji nechajú rozpovedať celý príbeh. Vo väčšine prípadov totiž radšej počúvajú, než hovoria. Ak sa pred vami nejaký introvert rozhovorí, je to znak toho, že ste si získali jeho dôveru.

102

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.