My ženy chceme od svojich partnerov rôzne prejavy lásky. Niektorá sa poteší romantickej večeri, iná tomu, ak partner postráži deti, aby mala chvíľu pokoja. Jedna chce dostávať kvety, druhá „vešať“ spoločné fotky na sociálne siete a tá tretia, len počuť tie sladké slová.

Ľúbim ťa. Milujem ťa. Vety, ktoré však v sebe nesú milióny emócií a sú dôkazom toho, že po našom boku je niekto, komu na nás záleží. Teda, je to naozaj tak?

Veď dobre vieme, že tie slová môžeme počuť aj tesne pred tým, než odíde z domu za inou. Nie sú to slová, ale činy, väčšie i menšie dôkazy lásky, ktoré ťa o jeho citoch presvedčia.

Nepotrebuješ denne počúvať ľúbim ťa, aj toto sú spôsoby, ktorými ťa presvedčí o svojich citoch

Ľúbi ťa, keď si zapamätá, aké jedlo miluješ a rád ti ho pripraví aj sám. Keď ti prinesie obľúbenú čokoládu, lebo vie, že len tá ťa poteší počas tvojich dní.

Ľúbi ťa, keď sa ťa večer opýta, aký si mala deň a naozaj ťa počúva. Zaujíma sa o to, čo sa ti udialo.

Ľúbi ťa, keď ťa ráno zavezie do práce, pretože nechce, aby si tam kráčala, keď je vonku zima. Či keď ťa čaká po škole, aby ťa mohol odprevadiť domov.

Ľúbi ťa, keď s tebou pozerá tvoj obľúbený film už po šiestykrát.

Ľúbi ťa, keď je ochotný zapájať sa do tvojich aktivít, aby s tebou mohol tráviť viac času. A robí to úprimne, nie z donútenia.

Ľúbi ťa, keď ti pošle vtipný či milý obrázok, ktorý mu pripomenul váš vzťah. Pretože sa mu isté situácie spájajú iba s tebou.

Ľúbi ťa, keď ťa pri zaspávaní objíma, aby mohol cítiť tvoju blízkosť a vždy pritom pokojne začne snívať. Si pre neho bezpečným prístavom.

Ľúbi ťa, keď ti vyzradil svoje najväčšie tajomstvá. Tie, ktoré nevedia ani jeho kamaráti, pretože by sa mu mohli smiať či ho ľutovať. No tebe absolútne dôveruje a chce, aby si o ňom vedela všetko.

Ľúbi ťa, keď s tebou plánuje budúcnosť. Aj bez toho, aby si to možno uvedomoval. Pýta sa na plány na ďalšie leto? Alebo na to, či chceš žiť v dome? On ťa v tých predstavách vidí vedľa seba.

Ľúbi ťa, keď ti povie, že si krásna, aj keď si práve vstala z postele. Vo vyťahanom pyžame a s mastným drdolom na hlave. V jeho očiach si proste tá naj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.